101 Powodów dla których cieszę się, że założyłam hijab

101-powodów

O książce:

Pełna humoru i wnikliwa książka „101 Powodów dla których cieszę się, ze założyłam hijab” to 80 stronnicowa książka, idealna na popołudnie przy kawie. To dzieło ukazujące życie autorki- Amerykanki i Muzułmanki. Książka ta to zabawne i świeże spojrzenie na tematy, które są zazwyczaj poważne, kontrowersyjne i źle rozumiane. Aby dać kontrast obrazowi podporządkowanej „zakrytej kobiety”, pokazane w książce kobiety to pełne życia wolne duchy, są zabawne, modne i wysportowane.

101 powodów? Serio?

Urodzona i wychowana w USA, decyzję o założeniu hijabu („chusty”) podjęłam w wieku 20 lat, po długim duchowym poszukiwaniu. Od tego czasu znalazłam 101 powodów, dla których jestem szczęśliwa, że to zrobiłam. Przez to, że nie nosiłam hijabu przez długi czas, teraz bardziej doceniam różnicę w moim życiu po tym jak zaczęłam go nosić. Tak, wiele kobiet jest zmuszanych do założenia hijabu, szczególnie w krajach gdzie jest to obowiązek prawny, jednak większość kobiet (na całym świecie), mimo wszystko wybiera założenie hijabu, i widzi to raczej jako wyzwolenie niż ucisk. Wielu ludzi nie rozumie w jaki sposób hijab może być wyzwoleniem, własnym wyborem kobiety i ta książka jest właśnie zabawnym ukazaniem jak i dlaczego tak jest. Te powody to słodka rzeczywistość dla wielu hijabi (kobiet noszących chustę); właściwie to wiele z moich przyjaciółek hijabi pęka ze śmiechu czytając ją! Myślę, ze ta książka będzie zarówno potwierdzeniem tego jak wiele z nas się czuję, jak i wglądem w nasz świat dla każdego.

 

O autorce:

Mona Ebrahim

Mona Ebrahim ukończyła studia Filmu, TV i Wideo na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Cruz. Mona jest wszechstronna, jest wolnym strzelcem w dziedzinie produkcji wideo, fotografii, edycji, projektowania graficznego, jest scenarzystką i pisarzem.  Jest matką czwórki dzieci i byłą projektantką mody. Poza pisarstwem i sztukami wizualnymi, w wolnym czasie zajmuje się również nauczaniem.

Kategorie: Biblioteka